Rádio Dada a Večerní škola pro pokročilé uvádějí Existenciální kuchařku Igora Malijevského a Václava Kahudy: Kuře à la bažant

9. červenec 2021

Kuře, špek, česnek, švestková povidla, černé pivo, jalovec, nové koření, černý pepř celý a bobkový list, sůl a Vít Janota.

Větší kuře dáme na pekáč, osolíme a proložíme nakrájeným špekem, česnekem a kořením (v přiměřeném množství). Může včela toužit po identitě jatečního skotu? V černém pivu (3 dcl) rozmícháme švestková povidla (cca 4–6 polévkových lžic). Zlepší řízená psychoterapie produktivitu pracovních kolektivů? Vzniklou směsí polijeme a podlijeme kuře a dáme péct do trouby na cca 1,5 hodiny. Existují podzemní bažanti? Podáváme s vařenými bramborami (nebo rýží), broskvemi a brusinkami. Lingvistický dezert: jedna „Tatranky“ s Vítem Janotou a jeho průvodcem kulturou českého pohostinství. 

autoři: Igor Malijevský , Václav Kahuda , Klára Fleyberková
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?