QR kód, electro-industrial nebo péče o publikum. Jak dostávat poezii mezi lidi?
Je autorské čtení právě tou cestou, která vede k zájmu publika o menšinový žánr poezie? Nebo ho naopak ještě víc zadupává? O tom, jaké to je pro básníka šířit svou tvorbu a jak by takové šíření mohlo vypadat, mluví Šárka Mattová se třemi současnými básníky. Své zkušenosti předává básnířka Nela Bártová, která ve své debutové sbírce Na konci chodby je ráno využívá QR kódy, a básníci Teodor Kravál a Karel Škrabal, kteří se věnují vlastní básnické tvorbě i šíření tvorby jiných.
Související
-
Nemám žádné hranice, neštítím se ničeho, říká o svém psaní Nela Bártová
Ráda čte knihy o teorii umění a filozofické knížky, ale i texty prozaika a básníka Daniela Hradeckého. Líbí se jí severské filmy, studuje umění, zároveň také dělá hudbu.
-
BáSnění Šimona Leitgeba. Teodor Kravál: Hledám složitou…
Pět inspirativních textů vybírá českobudějovický básník Šimon Leitgeb.
-
Poslechněte si hlasy tváří mladé básnické generace. Co je přivádí k psaní a sdílení textů?
Jak mladá poezie reflektuje současnost? A proč má smysl soutěžit v rámci literatury? Říjnové setkání básnířek a básníků v Kunštátu jako motivace i jako výzva.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.