Přístroje pro Ústav experimentální medicíny

12. listopad 2014

Moderní přístroje v Ústavu experimentální medicíny umožní podrobnější a cílenější výzkumy v oblasti regenerativní medicíny, studiu kmenových buněk, tkáňových náhrad a dalších oblastech.

Špičkové přístrojové vybavení dostala dvě nová vědecká pracoviště při Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR v pražské Krči. Cílem tamních vědců pod vedením profesorky Evy Sykové je základní výzkum v oboru moderních terapií využívajících kmenové buňky, biomateriály a nanomateriály k léčbě obtížně léčitelných nebo neléčitelných onemocnění, ale také k zavádění nových terapeutických metod a materiálů do klinických studií.

03248842.jpeg

Nové přístroje k tomu mají významně přispět. Jak potvrdila profesorka Eva Syková, budou sloužit celému Ústavu experimentální medicíny i dalším biologickým pracovištím Akademie věd.

autor: Jana Olivová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.