Posluchačský deník Pavla Klusáka z izolace: Morové zpěvy Diamandy Galás, svoboda Fiony Apple a mistr marketingu Plíhal

17. květen 2020

Téměř deníková hodina o tom, co se za poslední měsíc semlelo a co publicista Pavel Klusák objevil. Pořad se dotýká hudby originálního producenta Hala Willnera, který zemřel v dubnu 2020 po nákaze koronavirem. Také rekapituluje pár vydaných českých alb v situaci, kdy se publikum nemůže sejít a koncertně ani jinak s hudebníky vydání oslavit.

V pořadu zní hudba z čerstvého alba americké Fiony Apple, charakteristické svým protitlakem vůči tichým dohodám mainstreamu (do nějž zpěvačka nakonec i v nynějších 42 letech patři) a z novinky Šlápla na hrábě, tedy alba dvojice Debbi Love s nezaměnitelnou zpěvačkou, raperkou a autorkou slam poetry Bio Mashou. 

Čtěte také

Deníkový formát umožňuje Pavlu Klusákovi kromě písní zařadit ironicky i seriózně další formáty: vyprávění spisovatele Ladislava Fukse nebo neznámé propagační písně, které před téměř třiceti lety vytvářeli s jedinečným humorem Karel Plíhal a Emil Pospíšil.  “Snad je to současnou izolací, že si troufám mluvit osobněji než dřív,” poznamenává k pořadu autor.

autor: Pavel Klusák
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová