Poslouchejte mimořádný koncert Kurta Ellinga z Chicago Jazz Festivalu 2018

10. leden 2019

Nabízíme záznam koncertu jednoho z nejuznávanějších jazzových zpěváků současnosti Kurta Ellinga, držitele Grammy s 12 nominacemi, který vystoupil na Chicago Jazz Festivalu 2018.

K ON-LINE POSLECHU POUZE NÁSLEDUJÍCÍCH 7 DNÍ DO 18. 1. 2019

Vysíláme v rámci pravidelné čtvrteční řady Jazz & World Live od 21:00

NA STANICI ČESKÝ ROZHLAS VLTAVA!

Kurt Elling, dnes 50letý legendární vokalista, si neúnavně udržuje smysl pro riziko a značnou míru odhodlání, což není snadné, ale on jakoby se s nejrůznějšími výzvami vždy popral s lehkostí. Veřejností i odborníky bývá označován za nejlepšího mužského jazzového zpěváka snad díky jeho slovním a improvizačním dobrodružstvím, které jsou stále uvolněnější a jeho výraz má čím dál větší jiskru.

V chicagském monstrózním futuristickém Jay Pritzker Pavilionu vystoupil 30. srpna 2018 se skvělou kapelou ve složení John Wojciechowski (saxofon), Marquis Hill (trubka), John McLean (kytara), Stu Mindeman (klávesové nástroje), Clark Sommers (kontrabas), a Jeff 'Tain' Watts (bicí nástroje). Záznamem koncertu vás provede Marta Kloučková.

Kurt Elling na Chicago Jazz Festivalu 2018
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.