Plyšová Čajovna

7. leden 2008

Také letos bude v Čajovně pokračovat projekt Hry a dokumenty nové generace. Na poslední lednovou neděli jsme pro vás připravili reprízu Plyše spisovatele Michala Hvoreckého. Stejnojmenný román vyšel na Slovensku a v českém překladu i u nás. Neuslyšíte však dramatizaci prózy, ale hru, kterou ve vlastní úpravě uvedla autorsko-režijní dvojice SKUTR v Divadle Na zábradlí (v rámci projektu Československé jaro 2005). Zmínění inscenátoři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský poté text přenesli do rozhlasu. Oba dva budou hosty následné diskuse, kterou moderuje Kateřina Rathouská. Dodejme, že 11. ledna měl Plyš svou premiéru také v hannoverském Schauspielhausu.

Ve hře se setkáváme s mladou ženou přezdívanou Erika Erotická (Barbora Seidlová), která si přivydělává coby redaktorka lechtivé rubriky ve velkých novinách. I přes svou nespokojenost s touto prací udělá kvůli kariéře další krok a zúčastní se reality show, ve které se má v černé místnosti setkat s neznámým milencem. Tím je talentovaný a úspěšný, avšak poněkud znuděný fotograf Martin (Ladislav Hampl), který ztrácí inspiraci i chuť k práci. Jak dopadne jejich setkání v darkroomu? Nechte se překvapit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová