Photay with Carlos Niño: An Offering

20. únor 2023

Voda jako symbol života, nekonečného koloběhu, věčné změny a inspirace, se vine albem, které svedlo dohromady dva americké producenty – Carlose Niñu a Evana Shornsteina. Ten se nechává v hudební branži titulovat jako Photay. Hodnocení připravil Pavel Zelinka.

(…) Až překvapí, když posluchač po odehrání alba zjistí, že celkové dobrodružství se autorům podařilo vměstnat do devíti skladeb o celkové stopáži jen několik minut přesahující půlhodinu. Věřím, že každému se tu a tam stalo, že vyrazil na nějakou akci bez jakéhokoliv očekávání. To ho ale nakonec několikanásobně překročilo. Tak na mne zapůsobilo album An Offering, které jasně ukazuje, že svět ambientní poslechové hudby může i téměř po půlstoletí od vydání úhelné kolekce Music For Airport od Briana Ena, připravit velmi silný zážitek. (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.