Petra Soukupová: Povídka je pro mě cvičení

18. únor 2019

Spisovatelka a scenáristka Petra Soukupová píše pro dospělé i pro děti – a některé její knihy stojí za to vzít do ruky naráz.

Takto spolu těsně souvisejí její druhá dětská kniha Kdo zabil Snížka a román Nejlepší pro všechny. Soukupová pojednává o podobných tématech a dokonce podle ní v dětské literatuře neexistují tabu. „V dětské knize je jazyk trochu jiný, stavba vět musí být jednodušší, některá slova nepoužívám. Ale jinak to pro mě není velký rozdíl.“

Povídky jsou jednodušší, ale výsledek není tolik uspokojivý, jako když napíšu celou knihu.

Petra Soukupová je kromě sedmi knih také autorkou celé řady povídek: o mlčení žen, ale i o ženách, které vidí za roh; o dívání se do nebe, ale i o celoživotním štěstí; o umění milovat, ale i o důvodech odcházení – o míjení, ztrátě nebo neporozumění.

Petra Soukupová

Z rozhovoru se dozvíte také to, proč Petra Soukupová příliš nečte současnou českou prózu, nesleduje české seriály a neposlouchá českou hudbu.

autor: Petr Šrámek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko