Pavel Zajíc: Ona místa

22. březen 2014

Ona místa – jak to na první poslech zní – nejsou jen topografickými značkami v mapě Onoho světa, tedy místa, které následuje po... Jsou to také básnické otisky cest a zastavení již absolvovaných. Píše o nich mladý básník Pavel Zajíc.

Pavel Zajíc se narodil v roce 1988. Roku 2013 mu vyšla v brněnském nakladatelství Šimon Ryšavý stejnojmenná sbírka. Za tento debut Zajíc vděčí Literární soutěži Františka Halase, jehož čtyřicátého ročníku se v roce 2012 stal laureátem, a především (vůbec poprvé) udělené zvláštní ceně Klementa Bochořáka, která zaručuje možnost vydání sbírky.

Název ona místa (záměrně s minuskulí) přebírá také rozhlasový pořad, který představíme ve vltavském Světě poezie. Zajícových velice pevně a drobně kladených veršů se chopil režisér Tomáš Soldán a herec Michal Isteník, kteří dali vzniknout jedenáctiminutové tresti z tvorby nadějného tvůrce.


Účinkuje: Michal Isteník

Autor: Pavel ZajícPřipravil a režii má: Tomáš Soldán v Tvůrčí skupině Olomouc

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.