Pavel Jurkovič: Ukolébavky

6. září 2018

Dvacet šest ukolébavek od vynikajícího hudebníka, pedagoga, zpěváka a znalce lidové hudby. Poslechněte si recenzi Milana Bátora.

(…) Co Pavel Jurkovič stačil za svůj život zasít do srdcí dětí, žáků a přátel, to se mu vrátilo na této vytříbené nahrávce. Kolektiv, který se na ní sešel, vdechnul každé Ukolébavce osobité zvukové kouzlo, vyvolané pestrou instrumentací, která je šitá přesně na míru. Zajímavě zní české a moravské folklorní inspirace ztvárněné historickými nástroji a skvělými interprety v čele s Janou Semerádovou, Martinou Bernáškovou, Janem Hádkem nebo Stano Palůchem. Podobně mají půvabné šamanské atributy Ukolébavky s doprovodem africké mbiry Martina Rudovského. Korunou celého CD jsou ovšem pěvecké výkony. Sopranistka Hana Blažíková v této, pro mne osobně nové roli, vytvořila jednu ze svých životních kreací na CD. Podobně skvěle se svého úkolu ujal i barytonista Tomáš Král. (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství Supraphon.

autor: Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.