Pardubický festival smíchu

13. únor 2002

Tento týden se do Pardubic sjeli divadelníci z celé republiky. Pod záštitou primátora města probíhá ve Východočeském divadle druhý ročník Festivalu smíchu. Je to přehlídka nejlepších komedií v provedení výhradně regionálních divadelních souborů. Festival jim umožní prezentovat svou práci v širším divadelním kontextu. V konkurenci větších špičkových českých divadel totiž bohužel nemají takovou šanci na úspěch.

Druhý ročník Grand Festivalu smíchu se koná v týdnu od 11. do 17. února 2002 a pořadatelé očekávají, že naváže a snad i předčí úspěch a ohlasy předešlého ročníku. Výběrová komise Východočeského divadla navštívila 22 divadel a zhlédla 28 představení. O titul Komedie roku se nakonec utká osm divadelních titulů.

Součástí festivalu je doprovodný nesoutěžní program, který divákům nabízí komediální představení divadelních souborů z České republiky a ze Slovenska, a to jak profesionálních, tak i amatérských. Vzhledem k tomu, že se na festivalová představení nevztahuje předplatné, nabídlo divadlo divákům zakoupení cenově výhodných festivalových abonmá, což jim umožní zhlédnout všechna soutěžní představení. Publikum se totiž hlasováním podílí na udělení titulu Divácká komedie roku.

autor: dw
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?