Padesát let kultury na Vltavě! Přijďte slavit s Danem Bártou, Ondřejem Pivcem nebo Milanem Caisem

3. srpen 2022

Vltava zve na koncert! V neděli 4. září v 16 hodin za námi dorazte na pražský Střelecký ostrov a užijte si originální hudební program v podání hvězd vltavského éteru.

Před padesáti lety se poprvé v tuzemském éteru rozezněla znělka Vltavy, samostatná česká kulturní rozhlasová stanice začala vysílat 4. září 1972. Půlstoletí existence budeme slavit v neděli 4. září 2022 a vy můžete být u toho s námi. V našem vysílání se ohlédneme za vrcholnými chvílemi Vltavy, nabídneme společný program se slovenskou stanicí Devín, která má narozeniny stejně s námi, přineseme slovenskou dramatizaci Orwellova románu 1984 nebo speciální Koncert bez hranic pod taktovkou v Praze usazené slovenské hudebnice Katarzie.

Čtěte také

Ale hlavně – slavit budeme i živým koncertem, na který vás srdečně zveme. Na pražském Střeleckém ostrově od 16 hodin zahrají a zazpívají Beata Hlavenková, Marta Kloučková, Never Sol, Ondřej Pivec, Milan Cais a Dan Bárta, ti všichni v doprovodu Rozhlasového orchestru Gustava Broma. Všichni dají Vltavě svůj hlas, jako to ostatně dělají při uvádění svých vydání pořadů Sedmé nebe a Jazzový podvečer nebo v autorských podcastech. Těšit se můžete na originální program, zazní mimo jiné hudba z CD Dana Bárty a Rozhlasového Big Bandu I killed this song at karaoke last night nebo dvě písně z alba Žijutě Beaty Hlavenkové, které získalo letos nominaci na Cenu Anděl.

Pokud se nedostanete osobně na pražský Střelecký ostrov, laďte Vltavu! Koncert  vysíláme živě a zároveň přenášíme ve videu na náš web a sociální sítě.

Slavte s Vltavou padesát let a poslouchejte nás nejen v neděli 4. září 2022!

Padesát let kultury na Vltavě
Spustit audio

Související