Otakar Kuča / krajina – architektura – design
V Galerii Diamant Spolku výtvarných umělců Mánes v Praze byla otevřena výstava jednoho z předních českých krajinářských architektů Otakara Kuči nazvaná „Krajina – architektura – design“.
Otakar Kuča se narodil v roce 1927, studoval na fakultě architektury ČVUT v Praze, kde také dosáhl kandidatury technických věd v oboru krajinářská architektura. V roce 1968 pobýval na Technické univerzitě v Západním Berlíně. Externě přednášel na Akademii výtvarných umění a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a je členem Velké rady IFLA – Mezinárodní federace architektů krajinářů.
K jeho významným realizacím patří městský parter v Jindřichově Hradci, stanice metra Malostranská, ústřední promenáda v Mariánských lázních a úpravy řady pražských zahrad – Kajetánské, Voršilské, Františkánské a Furstenberské zahrady.
Karel Oujezdský se na vernisáži architekta Otakara Kuči zeptal, co pro něj osobně znamenají ona tři slova obsažená v názvu výstavy: krajina – architektura – design.
Výstavu „Otakar Kuča / krajina – architektura – design“ můžete navštívit v Galerii Diamant Spolku výtvarných umělců Mánes na rohu ulic Lazarské a Rettigové v Praze 1 do 27. listopadu.
Nejposlouchanější
-
Jan Weiss: Sen o tisíci patrech. Fantaskní a vizionářské sci-fi ze třicátých let
-
Marcel Proust: Swannova láska. O ničivé síle lásky, žárlivosti a touhy po společenském postavení
-
Gaius Suetonius Tranquillus: Životopisy císařů. Náhled nejen do soukromí římských vládců
-
Karel Čapek: Krakatit. Román o výbušninách a snění, o lidských vášních a bohu