Ostravské dny 2019 poprvé

8. září 2019

Futurissimo s datem 8. září patří velkému orchestrálnímu zahájení festivalu Ostravské dny v industriálním Trojhalí Karolína v Ostravě.

Na koncertě s datem 25. srpna představili své skladby  ve světové nebo české premiéře Marc Sabat Michal Rataj, James Layton, Chaya Czernowin a Bernhard Lang. Poslouchejte on-line po dobu dvou týdnů po odvysílání.

Mikrotonální svět, přísně notované partitury i svobodná improvizace, práce s časem, pohybem i proměnami, drásavé existenciální ponory i hravá pocta jazzovým legendám. Velmi pestrá prezentace soudobé klasické hudby v podání mladého orchestru ONO / Ostrava New Orchestra / a virtuózních sólistů je doplněna rozhovory se skladateli. Nedělní Futurissimo nabízí první výstup z festivalu nové hudby, o kterém se píše jako o „mimořádném podniku v mezinárodním měřítku“.

Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.