Ondřej Pivec získal dvě nominace na Grammy 2021. Tentokrát i jako producent

26. listopad 2020

Klávesista Ondřej Pivec, který každý pátek vysílá Jazzový podvečer na Vltavě, aktuálně získal dvě nominace na prestižní cenu Grammy 2021. První želízko má již tradičně s Gregorym Porterem a v druhém případě přichází Ondřej Pivec jako producent nominované písně Sit On Down dua The Baylor Project. Poslechněte si jeho rozhovor s manželi Baylorovými z dubna 2020, kdy společně nominovanou skladbu vytvořili.

Ondřej Pivec úspěšně proniknul na českou jazzovou scénu jako charismatický hráč na Hammondovy varhany v kapele kytaristy Romana Pokorného. S vlastním debutem Don’t Get Ideas z roku 2006 rovnou získal Anděla a pozdější Organic Quartet je stabilním přístavem jeho české tvorby na Hammondovy varhany.

Čtěte také

Po přestěhování do New Yorku svým zápalem přesvědčil místní afro-americkou komunitu, aby ho přijala mezi sebe, dokonce se mu dostalo pocty a stal se po Corym Henrym varhaníkem na místních bohoslužbách. Přes další projekty a jam sessions se dostal až do kapely zpěváka Gregoryho Portera, s nímž už jednu Grammy získal díky účinkování na albu Take Me to the Alley (2016). Dalším z Pivcových stabilních projektů je kapela Kennedy Administration. V době svého takřka uvěznění v České republice kvůli koronaviru zde založil další kapelu Greatest Hits 4000, s níž napřesrok chystá vydání CD. Nyní se tedy Ondřej Pivec prostřednictvím spolupráce s Baylor Project dostává bez přehánění mezi nejuznávanější hudební producenty světa.

JAZZOVÉ POŘADY NA VLTAVĚ

11:00 JAZZOVÉ DOPOLEDNE (Všední dny a sobota)
18:00 JAZZOVÝ PODVEČER (Každý den)
21:00 KONCERT JAZZ (Čtvrtky)
23:30 JAZZOVÝ PODVEČER (Repríza toho dne)

Vltava na Facebooku

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?