Okouzlení zvukem. Martin Smolka: hledač tónů v nejistém terénu na hranici libozvuků

10. duben 2022

Tvůrce poetických kompozic i textů, takový je Martin Smolka, který vás v tomto pořadu zavede do světa svých uličnických i tiše plachých a ostýchavých skladeb.

Martin Smolka je jeden z nejúspěšnějších českých skladatelů, jehož skladby vychází hlavně u německého Breitkopf und Härtel a uvádějí se na festivalech po celém světě. Autor unikátní opery Nagano o historickém úspěchu českých hokejistů učí od roku 2003 na brněnské JAMU, kde se také seznámil s Adriánem Demočem. Původně jeho žák, dnes respektovaný mladý skladatel, nedávno vydal CD a dvě skladby z této desky uslyšíte i ve Futurissimu. To proto, že Martin Smolka se rozhodl naplnit svůj autorský pořad nejen vlastní hudbou, ale i hudbou svého přítele a někdejšího žáka. Demočovi dvě skladby a tři ukázky ze své tvorby uvede sám autor, pořad připravil společně s Jiřím Slabihoudkem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...