Oceňovaná hudebnice Amelie Siba si ráda dělá věci po svém

17. květen 2021

Debutové album Dye My Hair osmnáctileté pražské umělkyně Amelie Siba loni zaujalo široké publikum i kritiku, zájem kritiky potvrdily i nominace na tři hudební ceny.

Amelie Siba

Za album Dye My Hair byla Amelie Siba nominována na cenu Vinyla v kategoriích Album roku a Objev roku. Cenu české hudební kritiky Apollo 2020 o pár týdnů později pražská umělkyně yyhrála. Oceněné album Dye My Hair bylo vyvrcholením úseku několika let, během kterých hudebnice nahrávala svá videa na sociální sítě a vystupovala se svou kytarou před publikem. Již na tomto albu se ale objevily tóny syntezátorů.

When Is Our Time

Na novinkovém EP When Is Our Time z letošního března pak umělkyně představuje své podmanivé melodie v propracované elektronické produkci. Amelie Siba na tomto EP spolupracovala s producentem Prokopem Korbem, který vystupuje také jako badfocus. Společná práce na EP byla ale pro Amelii Siba zatím výjimkou, je zvyklá si věci dělat sama, po svém – a třeba dělat i chyby, důležité pro ni je ale mít nad vším kontrolu.

Amelie Siba v ArtCafé vyprávěla o novém EP, o tom, jak prožívala roční koncertní pauzu nebo jak se snaží sama vzdělávat nejen co se týká tvorby, ale také v rámci produkce a technické stránky nahrávání. Ohlasu na své debutové album si velice váží, stejně jako ocenění, ale zároveň je nepřeceňuje – pořád je pro ni nejdůležitější budovat si vlastní publikum organicky, postupně.

A co bude dál?

Řeč byla také o textech, streamovaných koncertech v prázdných sálech i o dalších plánech umělkyně a novinkách, se kterými přichází do (snad) post-pandemických časů. Kromě písní Amelie Siba v pořad zazněly i tracky od skupin Dukla a Pretty Sick, hudebnice Anny Domino nebo písničkáře Calvina Lovea.

Spustit audio

Související