Sto hlasů rozhlasu. Vývoj rozhlasové reportáže během století radiového vysílání a osudy nejvýznamnějších reportérů
Reportáž z výcviku německých námořních dělostřelců roku 1942
Do rozhlasu bylo v čase Protektorátu Čechy a Morava dosazeno německé vedení, které cenzurovalo veškerý obsah. Do vysílání jsou zařazovány také pořady s neznámými německými reportéry. Jednou z reportáží byla i návštěva ve výcvikovém táboře německých námořních dělostřelců. Reportáž jsme přeložili a vy ji můžete slyšet v interpretaci Tomáše Černého a Daniela Moravce.
Související
-
Křižovatky. Původní drama přiblíží osud Aloise Kříže, symbolu kolaborantství za protektorátu
Autor hry Křižovatky Pavel Molek za symbolem Křížova kolaboranství odhaluje složitější osud člověka, kterého zásadně determinovaly poměry meziválečného Československa.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.