Adrenalin Jaroslava Pížla
Básník a spisovatel Jaroslav Pížl na podzim vydal v nakladatelství Druhé město román Adrenalin. V úterý 11. ledna si ho do studia Čajovny pozvali Jaroslava Haladová a Jaroslav Rudiš. O knihu se také bude soutěžit.
Jaroslav Pížl se narodil v roce 1961 v Praze. Pracoval jako zahradní dělník v Botanickém ústavu ČSAV, knihkupec a učitel, studoval chemii, herectví a dějiny umění. Účastnil se recitačních pořadů a publikačních aktivit Literárního sdružení Quašňák/Kvašňák (Tomáš Kafka, David Vávra, Otokar „Štětináč“ Schmidt, Jaroslav Róna, Petr Nikl aj.), personálně propojeného s divadlem Sklep a uměleckou skupinou Tvrdohlaví. Dnes vyučuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka, žije v Loděnici a mimo jiné působí v kapele Pilot.
V roce 1992 obdržel Cenu Jiřího Ortena za sbírku Manévry. V roce 2004 vydal román Sběratelé knih - takhle si v jeho příběhu říká společenství lidí fascinovaných dobrodružnou a detektivní literaturou, jejíž tituly si obstarávají výlučně formou krádeže. Na tento román volně navazuje Pížlova zatím poslední kniha Adrenalin. I v téhle čtivé próze je cítit Pížlova vášeň pro detektivní a dobrodružné příběhy: Adrenalin je trochu krimi, trochu horor, trochu vášeň, trochu psycho. A hodně Pížl.
Nejposlouchanější
-
Anna Beata Háblová: Víry. Románové podobenství o cestě k překonání strachu a ponížení
-
Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Idiot. Nadčasový příběh o víře, že dobrota může změnit lidská srdce
-
Winterbergova poslední cesta. Železniční roadstory podle bestselleru Jaroslava Rudiše
-
Zmizela a Strýček z nebe. Šumavské povídky Karla Klostermanna
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.