Christina Calvo: Amok
Dramatická psychologická studie s prvky hororu. V hlavní roli Miroslav Donutil.
Nejbližší okolí nejspíš považuje hlavního hrdinu rozhlasové hry Amok Christiny Calvo za nezajímavého, nesmělého samotáře. Posluchači však díky autorce mohou vstoupit do jeho vnitřního světa, a prožít s ním jeden den v jeho životě. A to den nad jiné významný, úterý 17. dubna, kdy se má pro Ottu tolik změnit. Na večeři pozval Uršulu, se kterou se před rokem seznámil a o jejíž malou dcerku Zuzanku by se tak rád postaral.
Proč má vnější svět pro Ottův životní plán tak málo pochopení? Proč se mu pořád staví do cesty tolik zbytečných překážek? Monologická zpověď autorčina hlavního hrdiny dostává s každou další minutou znepokojivější až hororový nádech.
Osoby a obsazení:Otto (Miroslav Donutil)Kněz (Rudolf Kvíz)
Autor: Christina CalvoPřeklad: Marek Nekula a Zuzana NekulováDramaturg: Oldřich KnitlRežie: Petr Adler Natočeno v roce 1993.
Nejposlouchanější
-
Raymond Radiguet: Ďábel v těle. O skandální a nerovné lásce mladíka a vdané ženy
-
Ivan Jelínek: Velikonoční mystérium. Ke 100. nedožitým narozeninám Jiřího Adamíry jako Piláta
-
Zdeněk Svěrák: Posel hydrometeorologického ústavu. Komedie o jednom mystifikátorovi v důchodu
-
Ladislav Grosman: Obchod na korze. Plesl a Procházková v příběhu o dobrých úmyslech ve službách zla
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.