Debata Česká literatura 2011 – první bilance
Na první veřejné nahrávce Kritického klubu, která se uskutečnila v přednáškovém sálu Ústavu pro českou literaturu Akademie věd České republiky 29. listopadu, Pavel Janáček debatoval se dvěma kritiky, Janem Štolbou a Evou Klíčovou.
Veřejné diskuse se účastnili i kriticky činní členové ústavu Lenka Jungmannová, Michal Jareš a Karel Piorecký a publikum.Téma debaty: Česká literatura 2011 – první bilance. Ve vysílání Kritického klubu v pondělí 5. prosince v 16,00 uslyšíte půlhodinový sestřih, který připravil Jiří Kamen.
Nejposlouchanější
-
Arnošt Lustig: Kůstka, dívka z Prahy. O silné touze přežít a dočkat se konce války za každou cenu
-
Otakar Brůna, Zdeněk Zábranský: Hra soudního rady Wendlera. Kostka a Adamíra převrací vzorce chování
-
Šálek čaje a Dvojí nepřítel. Povídky českého letce a legendárního stíhače RAF Františka Fajtla
-
David Attenborough: Výpravy do divočiny. Vyprávění z cest do Paraguaye ke 100. narozeninám autora
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.