Nevermind. Prozaická novinka Borjany Dodovy je provoněná duchem mládí

6. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kazety

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Někdy se život protáčí stále stejně jako stará kazeta. Pak je skoro úlevné, když se páska přetrhne. Je možné ji slepit, ale vždycky asi bude kousek chybět... Dosud nepublikovanou povídku současné české autorky poslouchejte v premiéře on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Účinkuje: Jana Ondrušková
Připravila: Ivana Myšková
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 6. 6. 2021
Natočeno: v plzeňském studiu Českého rozhlasu

Taková obyčejná neděle, staří kamarádi, volejbal a oblíbené album ze střední – to jsou ingredience, se kterými ve své dosud nepublikované povídce Nevermind, psané v ostrém rytmu krájení zeleniny, promyšleně pracuje spisovatelka s bulharskými kořeny Borjana Dodova. Vychutnejte si souhru zdánlivě nepodstatných detailů a mikrosituací a nenápadně narůstající znepokojení. Pokud se totiž ve zpuchřelém životě konečně objeví cosi svěžího, pak jsme i za bolest vděční.

Spisovatelka a scenáristka Borjana Dodova studovala matematiku na MFF UK a scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Debutovala sbírkou povídek Inverzní kyvadlo (2014, Revolver Revue). Publikuje v časopisech Revolver Revue, Umělec, A2 a Psí víno. Je také autorkou několika esejů a nerealizovaných filmových scénářů. V roce 2014 získala Fullbrightovo stipendium na výzkum narativních strategií rozvíjených během studené války. V roce 2020 absolvovala rezidenci v Sofii, kde pracovala na své nové knize Balkánská kuchařka.

autor: Ivana Myšková
Spustit audio