Milena Holcová: Města Afriky

2. srpen 2019

Něha, nechuť, respekt nebo shovívavost. I takové pocity mohou vzbuzovat města. Se spisovatelkou a cestovatelkou Milenou Holcovou se tentokrát podíváme do Kampaly, Harare, Morogoro, Addis Abeby a Nkhaty Bay. Četbu na pokračování z knih I města mají vši a I města mají duši poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Vltavské Letní čtení nás tento týden zavede na pět míst afrického kontinentu. Autorka má schopnost je nejen poznat, pochopit, ale taky jim vdechovat Duši a popsat ji. Přesvědčí nás, že láska není cit vyhrazený jen živým bytostem, ale že i města mohou vzbuzovat něhu, nechuť, respekt, nebo shovívavost. Se svou cestovatelskou zásadou – s co nejmenším báglem být co nejblíže lidem a proniknout za „zeď“ zvyků, tradic i jednotlivých lidských osudů – nám Milena Holcová představí města v Ugandě, v Zimbabwe, v Tanzanii, v Etiopii a v Malawi.

Účinkuje: Apolena Veldová

Připravil a režii má: Aleš Vrzák
Dramaturgie: Kateřina Rathouská
Zvukový design: Jakub Rataj
Zvuk: Roman Špála

Natočeno v roce 2015.

autoři: Aleš Vrzák , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.