Michail Bulgakov: Psí srdce. Krutě ironický příběh o rozdělené společnosti

16. srpen 2020

Vltavské sci-fi léto obohatí fantaskní příběh jednoho vědeckého experimentu, při němž je toulavý Baryk přeměněn na občana Barykova, bytost s lidským vědomím, ale psím srdcem. Krutě ironická novela klasika ruské literatury Michaila Bulgakova z roku 1925  mohla vyjít až v roce 1987. Realizačně nápaditá a bohatá rozhlasová inscenace Pavla Linharta vznikla v roce 1990 a vedle režijní bravury potěší především hereckým výkonem Borise Rösnera. Poslouchejte on-line do 22. srpna 2020.

Dramatizace: Anna Smetanová
Hududební improvizace: Josef Konšal, Radim Hladík
Účinkují: Jan Kačer, Ilja Racek, František Němec, Boris Rösner, Eliška Vitanovská, Zdeněk Žák, Milan Riehs, Zuzana Skalická, Rudolf Hrušínský ml., Nina Divíšková, Jiří Lábus, Dana Batulková, Jiří Hálek, Jan Skopeček, Jan Hrušínský, Věra Tichánková, Alena Kreuzmannová, Jitka Sedláčková, Jaroslava Kretschmerová a Ivan Jiřík
Dramaturgie: Dagmar Jaklová-Oravová
Překlad: Ludmila Dušková
Režie: Pavel Linhart
Natočeno: v roce 1990

Boris Rösner svého Baryka – Barykova vytvořil skvělou hlasovou variací vystrašeného, hladového i podlézavého psa a vulgárního, drzého a nesnesitelně arogantního „občana“, který s lehkostí pitomce terorizuje svého stvořitele.

autoři: Dagmar Jaklová-Oravová , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související