Michael & Joseph Haydn: Horn Concertos
Nová nahrávka souboru Haydn Ensemble s jeho uměleckým vedoucím Martinem Petrákem a hosty – hornistou Přemyslem Vojtou a trombonistou Fabricem Millischerem. Poslechněte si recenzi Milana Bátora.
(…) Na nové nahrávce souboru Haydn Ensemble se sešly kompozice dvou bratří: mladšího Michaela a o pět let staršího a mnohem slavnějšího Josefa Haydna. (…) Slavnější a aktivnější Josef prý byl povahově vyrovnanější, zatímco o mladším Michaelovi kolovaly historky, že má sice větší talent, ale současně i různé nešvary. (…) Ať tak, či onak, nové album souboru Haydn Ensemble přináší vzácnou možnost slyšet a porovnat skladby obou bratří, cenné je rovněž to, že se jedná o instrumentální koncerty s identickým sólovým nástrojem. (…) Přemysl Vojta hraje hudbu bratří Haydnů flexibilně jak v dynamice, tak ve volbě temp. Pohrává si s artikulací, melodické ozdoby v podobě trylků jsou lehké, zvuková škála jeho moderního nástroje zahrnuje sametové rejstříky i drsnější barvy ve fortissimo. Na nahrávce také hraje trombonista Fabis Milišer a jeho spolupráce s Vojtou a Haydn Ensemble je velkou radostí. Společná energie, dvorná dynamika v předávání tématu a vzájemná motivace o vytvoření kompaktní zvukové stopy je zjevná z každého tónu i fráze. (…)
Nahrávka vyšla u labelu CAvi-music.
Nejposlouchanější
-
Zdeněk Svěrák: Posel hydrometeorologického ústavu. Komedie o jednom mystifikátorovi v důchodu
-
To jeli dva ve vlaku. Poslechněte si krátkou komedii Zdeňka Svěráka, který slaví 90 let
-
Tichý blázen Ota Pavel aneb Život je krásný i krátký
-
Džuniči Saga: Zpověď šéfa jakuzy. Syrový pohled do srdce japonského podsvětí a fungování tamní mafie
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.