Merry & Bright

9. prosinec 2021

Nová deska Tria amerického jazzového bubeníka Jeffa Hamiltona. Recenzi připravil Otakar Svoboda. 

(…) A jak už teď často uvádíme, i tato deska vznikla v pandemické době. „Prostě jsem pozval do studia své trio a do dvou stop, jak za starých časů, jsme celý repertoár za chvilku nahráli," říká leader tria, Jeff Hamilton. Vystřihli, chtělo by se říct. Tak to dělají muzikanti jejich formátu. Jazzmani, kteří vědí, znají a umí témata rozvinout, odběhnout a vracet se, vybírat zákruty, srovnat a to vše ve skvělé souhře a přitom schopnosti pohrát si. Ne jen nahrát. Deska má skvělou, soudržnou atmosféru, standard za standardem ubíhá k posluchačské radosti. Akustické jazzové trio je vůbec disciplína neskutečná. Je jen málo desek nebo koncertů podobně skvělých malých sestav, které by neměly vysokou úroveň. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství Capri Records.

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...