Marta Kloučková a David Dorůžka vystoupí v Radiocafé na Vinohradské 12. Přijďte si poslechnout koncert

23. květen 2022

Zpěvačka Marta Kloučková a kytarista Davida Dorůžka sestavili repertoár z vlastní autorské tvorby i svých oblíbených písní ze 60. let. Přijďte si poslechnout koncert 2. června od 19:00.

2. 6. 2022, 19:00
Radiocafé, Vinohradská 12, Praha 2
Vstup na akci zdarma
Rrezervace míst na telefonu 221 553 555

V loňském a letošním roce se dvě uznávané hudební osobnosti, zpěvačka Marta Kloučková a kytarista David Dorůžka, objevily na sociálních sítích coby dvojice aktérů série video live sessions věštících vážné umělecké cíle. Bezděčně tím na některé posluchače ušili radost i špetku nejasnosti. 

Čtěte také

Na jedné straně totiž představili několik mimořádně povedených coververzí písní 60. let, které se asi díky šťastné náhodě začaly silně hlásit o slovo jako samostatná entita a do toho muzikanti vnášejí do hry řadu vlastních autorských skladeb a písní, jimiž k posluchačům promlouvají na jiné úrovni otevřenosti. Duo Marta Kloučková a David Dorůžka funguje velmi spontánním způsobem a jeho koncerty jsou aktuálně laboratoří, v níž možná pro budoucnost krystalizuje hudební album. Nezvyklé možnosti, jak věc posluchačsky uchopit, proto mohou být dilematem obohacujícím dojem z přítomnosti na koncertech této tvůrčí dvojice.

Marta Kloučková

Je nepřehlédnutelnou součástí mladé české jazzové scény. Multi-žánrová zpěvačka, textařka a skladatelka vydala v roce 2018 autorské album s názvem Loving Season (Hevhetia), které se zařadilo mezi nejlepší česká jazzová alba toho roku. Marta Kloučková Quintet, se kterým Marta album natočila, je tvořen hudebníky patřící k tuzemské jazzové špičce. Společně vystoupili na českých jazzových a multi-žánrových festivalech (např. Pražské Jaro, Československý jazzový festival Přerov, Smetanova Litomyšl, Mladí Ladí Jazz, MHF Dobršská Brána) i v zahraničí (např. Sunset-Sunside, Le Bal Blomet, Paříž). Mimo to je Marta členkou vokálního sextetu Skety a spolupracuje s tělesy a hudebníky napříč žánry (Concept Art Orchestra, D.Y.K. a další). Připravuje a moderuje pořad Sedmé nebe na ČRo Vltava. Je absolventkou jazzové VOŠ Jaroslava Ježka a Vysoké školy ekonomické v Praze.

David Dorůžka

Kytarista a skladatel David Dorůžka je jedním z nejvýraznějších tuzemských jazzových hudebníků, často označován za vůdčí osobnost české jazzové scény. Hru na kytaru a kompozici studoval na prestižní americké Berklee College of Music a na mistrovském kurzu pro mladé hudebníky v Aspenu, kde byli v roce 2000 jeho lektory mj. Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman a Christian McBride. Do seznamu hudebnic a hudebníků, s nimiž spolupracuje či spolupracoval, patří Aga Zaryan, Lizz Wright, Jeff Ballard, Jorge Rossy, Django Bates, Albert Sanz, Rodney Green, Orrin Evans, Kenwood Dennard a mnoho dalších. Má za sebou vystupování po celém světě i dlouhodobé pobyty v metropolích New Yorku a Paříži. Je držitelem několika cen Anděl.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.