Marcela Serranová: Svědek, Samice

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03791831.jpeg

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Temně laděné příběhy žen v okamžiku proměny, kdy se snaží oprostit od minulosti. Dvě povídky současné chilské spisovatelky poslouchejte on-line do 5. června 2018.

Marcela Serranová (nar. 1951) je jednou z nejvýznamnějších současných latinskoamerických spisovatelek. Pochází z Chile, z umělecky založené rodiny. Dlouhá léta se věnovala výtvarné tvorbě, má na svém kontě řadu výstav a uměleckých instalací. V roce 1991 publikovala svůj první román Nosotras que nos queremos tanto (My, které se máme tak rády), který se stal senzací roku a získal cenu pro nejlepší latinskoamerický román od ženské autorky. Její další romány zaznamenaly stejný úspěch.

Marcela Serranová: Meruňky a dýně, Klisna

03790601.jpeg

Temně laděné příběhy žen v okamžiku proměny, kdy se snaží oprostit od minulosti. Dvě povídky současné chilské spisovatelky poslouchejte on-line do 3. června 2018.

Kniha Sladká nevděčnice, z níž jsme vybírali, nabízí celkem dvacet různě dlouhých, tematicky nesourodých povídek. Všechny povídky však spojuje to, že jejich hlavní hrdinkou je žena. V různých životních fázích a situacích.

Ne vždy je ale zároveň vypravěčkou. Kupříkladu v povídce Svědek, autorka tuto roli přiřkla psovi. A povídku Samice jsme k prvnímu textu nepřipojili náhodou. Společného mají víc, než by se na první letmý pohled mohlo zdát.

Účinkují: Pavel Oubram, Petra Kosková a Tereza Dočkalová

Překlad: Jana Lišková
Připravila: Eva Willigová
Režie: Martina Schlegelová

Natočeno v roce 2016.