Manifest za soudobou hudbu. Chce to mecenáše a místa, kde nová díla zazní, tvrdí skladatelé
Saša Michailidis se ptá hudebního skladatele, dirigenta Petra Kotíka a hudebního skladatele, pedagoga Michala Rataje. O víkendu vyvrcholil festival Ostravské dny, na kterém byl představen manifest na podporu soudobé hudby. Jakou pozici má tato hudba v Česku i zahraničí? Je ale vůbec zapotřebí soudobou hudbu propagovat podobnými manifesty?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Záhady světa, lidského nitra a sklenice s marmeládou. Orchestr Berg a čtyři české premiéry
Smích racka jako zrcadlo velkoměsta, Istanbul coby duchovní matrix, samota v Berlíně a nakonec ozvěna Bachovy partity.
-
Všem dogmatům navzdory. Uplynulo sto let od narození Györgyho Ligetiho
Zásadní skladatel 20. století, György Ligeti, se narodil 28. května roku 1923 v městečku Târnăveni v Sedmihradsku aneb Transylvánii. Poslechněte si dvoudílné Futurissimo.
-
HAMU Percussion Ensemble Daniela Mikoláška
„Smyslem je udržet jejich otevřenost,“ takové krédo vyjadřuje v souvislosti se svou prací se studenty pedagog a umělecký šéf ansámblu HAMU Percussion Daniel Mikolášek.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.