Lunchmeat Festival představí v září hned několik výjimečných domácích projektů v premiéře

12. září 2023

Program a směřování aktuální edice Lunchmeat festivalu přišli představit ředitel přehlídky Jakub Pešek a PRistka festivalu Anna-Marie Bártová. Oba se shodují na dobrém pocitu z toho, že poměrně hodně míst z programu obsadí unikátní domácí projekty, zároveň ale představují i další programové body či venkovní stage, která bude k vidění na piazzettě Veletržního paláce, kde se koná hlavní program festivalu.

Přehlídka současné elektronické hudby a audiovizuálního umění Lunchmeat Festival proběhne ve dnech 25.–30. září. Vystoupí Evian Christ, Voices from the Lake, Zoë McPherson, CORIN, Marina Herlop, z domácí scény Petra Hermanová, Martyyna & Igor Lorok, Oliver Torr & Axonbody, DOOM’D a mnozí další.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.