The Lucky One

23. říjen 2023

Jedním z léků na pochmurné podzimní dny by mohla být nová a optimisticky laděná deska amerického kytaristy a producenta Coryho Wonga. Hodnocení připravil Tomáš Klement.

(…) Deska na první dobrou zní, jako by ji natočila sehraná parta hudebníků, která si z koncertního turné odskočila na odpolední session do studia. Ve skutečnosti Cory Wong své koncertní kapele, ve které na příklad na basu válí někdejší člen Princovy nahrávací a pódiové kapely The New Power Generation, dal až na pár drobných výjimek dovolenou. Sám nahrál kromě obligátních kytar i drtivou většinu baskytarových a klávesových partů a v jednom případě i bicí a perkuse. A kde mu nestačily vlastní síly, přispěchali na pomoc hosté, kterých se na nahrávce sešlo 26. (…)

Spustit audio

Související

  • Nola

    Nová deska slovenské jazzové legendy Petra Lipy. Hodnocení připravil Tomáš Klement.

  • A Good Woman

    Nové album britské zpěvačky Izo Fitzroy. Hodnocení připravil Tomáš Klement.

  • Don't Wait Too Long

    Nová nahrávka anglického zpěváka Paula Carracka, který se rozhodl natočit legendární skladby z 50. let minulého století. Hodnocení připravil Tomáš Klement.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.