Lucia Moholy byla inovátorka, která chápala fotografii jako kulturní a informační médium, říká kurátor Jan Tichý

25. červen 2024

Více než šest set fotografií, mikrofilmů, dopisů, článků, knih a audionahrávek pražské rodačky Lucie Moholy, která svůj život spojila s vlivnou školou Bauhaus, představuje výstava Exposures v pražské Kunsthalle. Vůbec poprvé máme možnost poznat autorčiny ikonické fotografie představitelů Bauhausu a seznámit se s její prací informační vědkyně v Turecku nebo působením v centru curyšské umělecké scény.

Jan Tichý, Marginal Notes on Israel (Poznámky na okraj o Izraeli), 2023, detail instalace, Magasin III Jaffa  Books, Tel Aviv, 2023. Černobílé fotografie, sklo, různé rozměry. S laskavým svolením umělce a Magasin  III
autoři: Markéta Kaňková , nav
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.