Lidověk

29. září 2022

Hraje divadlo, píše poezii, umí hrát na pět hudebních nástrojů. Matěj Metoděj Štrunc je multi-talentovaná osobnost, což potvrzuje i na svém sólovém debutu – osobité úpravě lidových písní. Hodnocení připravil Tomáš Klement.

(…) Lidověk je povedená deska, ale musím se přiznat, že ani po opakovaném poslechu se mi nedostala pod kůži, nedokázala mě strhnout. Neumím si představit, že bych se k ní vracel opakovaně po dobu několika měsíců. A abych se vrátil na samý začátek své recenze – 26 letý Štrunc si natočením vlastních verzí lidových písní vybral snazší cestu, folklórní materiál mu posloužil jako berlička. Určitě pro něj – jako stále začínajícího umělce – bylo snazší předělávkami zaujmout na první dobrou posluchače a novináře, tato recenze je toho koneckonců důkazem. Ale nemyslím si, že to byl zrovna krok, který měl Štrunc udělat na začátku své kariéry. Upřímně jsem zvědav na jeho další album, které by mělo být – jak sám Matěj Metoděj Štrunc slibuje – už skutečně autorské. (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...