Letopočty neučím, důležitý je kontext a studenty zapojit do výuky, vzít je za historií na výlet, říká učitelka

15. listopad 2023

Saša Michailidis se ptá učitelky dějepisu na Gymnáziu Arabská v pražských Vokovicích Aleny Horáčkové a ředitele vzdělávacího programu Jeden svět na školách Karla Strachoty. V listopadu opět odstartoval projekt Měsíc filmu na školách, za kterým stojí společnost Člověk v tísni. Projekt napomáhá učitelům, žákům i studentům při výuce moderních československých dějin. Proč je zapotřebí posilovat výuku historie posledních osmdesáti let? Jaké možnosti mají pedagogové k dispozici?

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.