Letopočty neučím, důležitý je kontext a studenty zapojit do výuky, vzít je za historií na výlet, říká učitelka
Saša Michailidis se ptá učitelky dějepisu na Gymnáziu Arabská v pražských Vokovicích Aleny Horáčkové a Karla Strachoty, ředitele vzdělávacího programu Jeden svět na školách při organizaci Člověk v tísni. Blíží se nový školní rok a tím pádem i projekt Měsíc filmu na školách. Projekt napomáhá učitelům, žákům i studentům při výuce moderních československých dějin. Proč je zapotřebí posilovat výuku historie posledních osmdesáti let? Repríza z 15. 11. 2023.
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Farní školy v barokních Čechách. K čemu potřeboval prostý poddaný umět číst a psát?
A jak se lišila výuka na vsi a ve městě? Nejen o těchto otázkách hovořil Petr Šmíd s literárním historikem Milošem Sládkem.
-
Děti učíme, jakou má umělá inteligence motivaci, říká kurátor Michal Kučerák
Rodiče bavilo sbírat fyzické objekty, mladí sbírají digitální věci, přibližuje dramaturg Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání Michal Kučerák směr svého zájmu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.