Lenka Dusilová: Řeka

19. listopad 2020

Pátý sólový počin Lenky Dusilové spojil řadu význačných českých hudebníků, kteří nahrávce propůjčili svou osobitost. Poslechněte si recenzi Milana Bátora.

(…) Řeka Lenky Dusilové se vzpírá jednoznačné charakteristice. Nahrávka dokumentuje její vnitřní rovnováhu, která je pokaždé jiná. Hudba definuje něco, co nelze postihnout jinými výrazovými prostředky. Co je však možno říci naprosto jistě? Lenka Dusilová není inspirovaná, ale inspiruje. Nehledá cesty, nýbrž sama je vytváří. Její Řeka je citlivým, introspektivním zastavením v bytí, nikoli strnulým cílem. (…) V každém ohledu vybroušená a dokonalá nahrávka Lenky Dusilové jednoznačně patří k největším hudebním událostem letošního roku (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství Animal Music.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...