Krzysztof Penderecki: Má hudba nedělá potíže

26. duben 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Futurissimo

O nové hudbě, křesťanství, koncertních sálech i sadaření se skladatelem, dirigentem a profesorem, univerzálním hudebníkem Krzysztofem Pendereckim. Rozhovor v Katovicích v roce 2010 vedla Renáta Spisarová, překlady Krystyna Berki, dabing Jiří Slavičínský. 

Krzysztof Penderecki: Serenáda pro smyčcový orchestr (8min) – Koncert pro violoncello a orchestr  (21min) – Agnus Dei (7min). Národní symfonický orchestr Polského rozhlasu v Katovicích diriguje Krzysztof Penderecki. Záznam z Domu kultury města Ostravy z festivalu Janáčkův máj 2010. Připravila Ostrava. 

autor: spis
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.