Kreslení komiksů je osamělé povolání. Animaci učím i proto, abych byla v kontaktu s mladými lidmi, říká Kateřina Čupová
„Netušila jsem, že komiks může být někde takové téma,“ komentuje Kateřina Čupová zkušenost z velkého festivalu ve francouzském městě Angouleme, kam se dostala díky mezinárodně úspěšné komiksové adaptaci Čapkovy hry R.U.R. Do dalšího remaku klasiky se nechystá, ráda by ale dál rozváděla motivy spojené s pohádkami a folklorem. Proč má ráda černobílý komiks, jak vnikla její přezdívka Chechula a v čem jí při tvorbě pomáhá animace? Ve Vizitce se ptala Hana Slívová.
Související
-
Komiks Zen žen kreslím pět hodin. Teď mívám scénář, dřív jsem těžila ze sebe, říká Lela Geislerová
Je nejstarší ze tří sester. Zpívala v hiphopových kapelách a věnovala se graffiti, k herectví ji to – na rozdíl od Ester a Ani – netáhlo. Snad i proto se našla v kreslení.
-
Místo meče hokejka, místo grálu Stanley Cup. Komiks o Jágrovi je rytířská legenda, říká Csicsely
Před spaním se dodnes rád dívá na zápasy NHL. Jako dítě fandil brankáři Dominiku Haškovi, brankářská výstroj byla příliš drahá, a tak Lukáš Csicsely skončil u hokejbalu.
-
Český komiks neustále roste, největší problém je omezená velikost našeho trhu, říká Tomáš Prokůpek
„Česká epika srovnatelná například s ruskými pověstmi se nedochovala. Pro Čechy, kteří jsou skeptičtí vůči velkým příběhům v literatuře i ve filmu, se mi to zdá příznačné.“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.