Koncert Inner Spaces z Ostravy

2. únor 2016

Poslechněte si koncert Inner Spaces z ostravského Studia 1 Českého rozhlasu, které se už delší čas otevírá veřejnosti jakožto nezávislá kulturní scéna. Vystoupení proběhlo na konci minulého měsíce 25. února v rámci řady nazvané „Moravsko-slezské jazzové koncerty“ a kapela představila nové skladby.

*Záznamy koncertů vysíláme každý pátek od 17:45.

Kvinteto Inner Spaces vzniklo v roce 2009 na Akademii múzických umění v Katovicích, kde se jeho hráči společně setkali na studiích. Kapelu tvoří trumpetistka Štěpánka Balcarová, pianista Vít Křišťan, saxofonista Luboš Soukup, kontrabasista Max Mucha a bubeník Grzegorz Masłowski.

Cyklus stanice Vltava Moravsko-slezské jazzové koncerty, který zahrnuje tři koncerty ročně ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava, je exkluzivní platformou pro prezentaci mladých jazzových muzikantů spojených s tzv. východojazzovou scénou.

Všichni členové vystupují s hlavními představiteli české, polské či dánské jazzové scény a jsou zváni ke spolupracím s dalšími vedoucími postavami evropského jazzu. Každý z členů kvinteta má na svém kontě řadu alb a ocenění z jazzových soutěží. Jejich společný projekt Inner Spaces získal ocenění na festivalech Krokus Jazz Festival v Jeleniej Górze, Jazz Junior Krakow, v soutěži Konkurs o Kłucz do Kariery a druhá deska Light Year (Animal Music 2012) byla oceněna českou žánrovou cenou Anděl.

Čtěte také: Jazzový program na 10. týden

Inner Spaces přináší soudobý evropský jazz s vysokým podílem kompoziční práce, zálibou v originální barevnosti a melodičnosti, rafinovanou výstavbou kompozic i improvizací a vše ve špičkovém provedení mladých ale již nebývale zkušených hráčů.Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.