Kočovné divadlo Ad Hoc: S úsměvem nepilota

28. prosinec 2015

Silvestrovský Kabaret v éteru připravil Český Rozhlas letos ve spolupráci s Kočovným divadlem Ad Hoc – amatérským divadelním souborem, který se těší stále rostoucímu diváckému ohlasu a v poslední době sbírá úspěchy nejen na domácí scéně. Svůj kabaret charakterizují jako „dumavě filosofický komponovaný večer složený z vědeckých pojednání, originálních písní, obskurní poezie a jiných drobných poetických útvarů, hlásící se hrdě k odkazu pánů Skoumala a Vodňanského.“

Stejně tak by bylo jistě možné vysledovat paralely s některými východisky Divadla Járy Cimrmana i hudebně-poetickými principy Semaforu. Zábavná kompozice vytěžuje všechny zmíněné roviny až na nejzazší mez – spojuje svěží a nenechavý humor, jazykovou vynalézavost, hudební hravost i zřetelnou vnímavost k aktuálnímu společensko-kulturnímu kontextu.

03538743.jpeg

Soubor divadla Ad Hoc v čele s textařem, scénáristou a neformálním principálem Janem Duchkem a hudebníkem Zdeňkem Melínem realizoval nahrávku v rámci představení, jež se s velkým ohlasem uskutečnilo začátkem prosince v karlínském Studiu A. A možná právě proto, že členové souboru nejsou profesionální herci, je jejich vystupování obdařené pozoruhodným nasazením a nakažlivou radostí z tvorby. Takovou, která má bezesporu sílu přesáhnout prostor rozhlasového sálu a nabídnout rafinovaně namíchaný koktejl rozmanité hudby a inteligentního humoru i pro rozhlasové posluchače.

Čtěte také: Všechny odvysílané díly pořadu si můžete poslechnout v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?