Kočovné divadlo Ad Hoc: S úsměvem nepilota

28. prosinec 2015

Silvestrovský Kabaret v éteru připravil Český Rozhlas letos ve spolupráci s Kočovným divadlem Ad Hoc – amatérským divadelním souborem, který se těší stále rostoucímu diváckému ohlasu a v poslední době sbírá úspěchy nejen na domácí scéně. Svůj kabaret charakterizují jako „dumavě filosofický komponovaný večer složený z vědeckých pojednání, originálních písní, obskurní poezie a jiných drobných poetických útvarů, hlásící se hrdě k odkazu pánů Skoumala a Vodňanského.“

Stejně tak by bylo jistě možné vysledovat paralely s některými východisky Divadla Járy Cimrmana i hudebně-poetickými principy Semaforu. Zábavná kompozice vytěžuje všechny zmíněné roviny až na nejzazší mez – spojuje svěží a nenechavý humor, jazykovou vynalézavost, hudební hravost i zřetelnou vnímavost k aktuálnímu společensko-kulturnímu kontextu.

03538743.jpeg

Soubor divadla Ad Hoc v čele s textařem, scénáristou a neformálním principálem Janem Duchkem a hudebníkem Zdeňkem Melínem realizoval nahrávku v rámci představení, jež se s velkým ohlasem uskutečnilo začátkem prosince v karlínském Studiu A. A možná právě proto, že členové souboru nejsou profesionální herci, je jejich vystupování obdařené pozoruhodným nasazením a nakažlivou radostí z tvorby. Takovou, která má bezesporu sílu přesáhnout prostor rozhlasového sálu a nabídnout rafinovaně namíchaný koktejl rozmanité hudby a inteligentního humoru i pro rozhlasové posluchače.

Čtěte také: Všechny odvysílané díly pořadu si můžete poslechnout v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.