Klavírní koncerty Dmitrije Šostakoviče

4. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Simon Trpčeski a Janáčkova filharmonie: Klavírní koncerty Dmitrije Šostakoviče

Nová nahrávka makedonského pianisty Simona Trpčeského a Janáčkovy filharmonie Ostrava. Recenzi připravil Milan Bátor.

(…) Interpretace makedonského pianisty je nabita výrazovou silou a pochopením podtextu Šostakovičovy hudby. Trpčeski dal Šostakovičovi konkrétnost, naléhavost a čitelný názor. Jeho sólová bravurnost zní v rytmicky ostrých pasážích, ale pianista dokázal nést stavbu a napětí každé věty i v lyrických protikladech. Nastudování rumunského dirigenta Cristiana Măcelaru, je mimořádně precizní. Janáčkova filharmonie pod jeho vedením předvedla nádherná espressiva, společnou energii a tah. Za povšimnutí stojí také špičkové sólové výkony z řad hráčů orchestru. Nahrávka má všeobecně vytříbené parametry. (…)

Nahrávka vyšla u labelu Linn Records.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.