KD Eden půjde k zemi, ale není to jen o tom, že Praha 10 nemá na jeho rekonstrukci, tvrdí architekt

7. duben 2022

Místo architektonicky výjimečné stavby KD Eden ve Vršovicích by měla stát nová budova s městskými nájemními byty, komunitním centrem a multifunkčním sálem. Schválila to rada městské části. Hlavní architekt Prahy 10 Jiří Zákostelný vysvětluje, že radnice brala v potaz i představy občanů. Bourání čeká také administrativní komplex Chemapolu. Historička architektury Veronika Vicherková poukazuje na to, že pro poválečné budovy bývají bohužel devastující i změny v samotném okolí.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová