KD Eden půjde k zemi, ale není to jen o tom, že Praha 10 nemá na jeho rekonstrukci, tvrdí architekt

7. duben 2022

Místo architektonicky výjimečné stavby KD Eden ve Vršovicích by měla stát nová budova s městskými nájemními byty, komunitním centrem a multifunkčním sálem. Schválila to rada městské části. Hlavní architekt Prahy 10 Jiří Zákostelný vysvětluje, že radnice brala v potaz i představy občanů. Bourání čeká také administrativní komplex Chemapolu. Historička architektury Veronika Vicherková poukazuje na to, že pro poválečné budovy bývají bohužel devastující i změny v samotném okolí.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.