Káva s poezií

28. leden 2002

V pondělí 28. ledna byla v Praze 5 slavnostně otevřena Poetická kavárna Obratník. Dvojice Roman Polák a Jakub Zahradník se rozhodla přiblížit žánr poezie širší veřejnosti, a to nejen prostřednictním autorských čtení, která zde budou probíhat každý čtvrtek, ale také jediným specializovaným knihkupectvím, kde bude k dostání kompletní básnická produkce.

Avšak kavárna si neklade za cíl "pouze" čtení básní. O tom svědčí rozvržení různých žánrů do jednotlivých dní. Např. v pondělí se počítá s muzikálovými pořady, úterý naplní pořady hudební a klubové. Středa je zasvěcena divadlu a ve čtvrtek budou probíhat již zmiňovaná autorská čtení spojená s představováním nakladatelů, literárních skupin a časopisů.

Kromě těchto večerních pořadů (začátky od 19 hodin) můžete od 14. února navštívit pravidelný odpolední pořad Čtení ke kávě (každou středu ve 14 hodin), kde budou - v dramaturgii Renaty Bulvové - umělci z řad básníků, recitátorů a lidových vypravěčů předčítat díla známých i méně známých autorů. Páteční odpoledne bude pro změnu vyhrazeno Hudbě ke kávě, kterou bude pouštět a komentovat knihkupec, malíř a velký milovník hudby Ladislav Jirotka.

Výše uvedené samo o sobě naznačuje, že v samé blízkosti obchodního centra Anděl vzniká malé kulturní centrum. Sezóna v komorním prostředí Poetické kavárny Obratník začíná v pondělí 4. února.

autor: dw
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová