Karel Valter: Z náčrtníku vzpomínek

22. prosinec 2014

Vzpomínky na dětství a mládí známého českého malíře, kreslíře a grafika.


Vyprávění z knihy Z náčrtníku vzpomínek nás zavede do Českých Budějovic v první polovině 20. století, kde autor vyrůstal. Jeho rodiče zde měli pronajatou hospodu U tetřeva, která je ústředním místem jeho vzpomínek.

Karel Valter vypráví o svých zážitcích z dětství a mládí, o svých přátelích, profesorech, kteří v té době na jeho život zapůsobili i o obyčejných lidech, kteří chodili do jejich hospody. Vzpomíná také na počátky své vlastní umělecké tvorby, malířské i hudební, i na své pozdější působení v avantgardní umělecké skupině Linie.


Čte: Pavel Soukup

Připravil: Dominik MačasRežie: Miroslav Buriánek

Připravila Plzeň.

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.