Jeden na jednoho: Dialog v kadeřnickém křesle
Johana Breburdová popisuje, jak v pražských Nuslích v podniku Kafe nůžky papír spojuje kavárenskou, kadeřnickou a knihkupeckou praxi. Ondřej Vrána alias Tympl vypráví, kudy vedla jeho cesta do osobitě pojatého salónu v pražských Holešovicích – ten je nezaměnitelný i díky mozaice obrázků a fotek na zdech. Jan Špilar střihající v Brně pod jménem Střihoruký Edward vysvětluje prolnutí jeho duchovní a kadeřnické služby.
Související
-
Tam jsme si podobní. Kostnice, kostlivci, kosti šepotem apelují ke vzájemnosti a péči
Víme, kdo v kostnicích vytvářel kompozice z ostatků? Proč neprožíváme poslední oděv podobně jako ten svatební? Kdy se jedno tělo stává úkrytem pro druhého? Více v ArtCafé.
-
Nádražky pulzující, mizející, vonící po kávě i vanilce. Je libo se zastavit?
Existuje něco jako nádražkovitost? ArtCafé o průzkumu nádražních osvěžoven, ale také o kultuře čekání a zastavení přináší Tereza Lišková.
-
Svlékat a oblékat těla jako noční motýly – do krajek, hedvábí a volánků
Spodní prádlo umí naše těla odhalovat i zahalovat zároveň. Na textilní cestu, která vede od baroka až do současnosti, v ArtCafé zve Tereza Lišková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.