Je třeba přesvědčit politiky, že to, na čem zde pracujeme, je služba společnosti, říká kontratenorista Andreas Scholl

15. srpen 2020

Světový kontratenorista Andreas Scholl vedl poprvé svůj masterclass v rámci Letní školy barokní hudby 2020 v Holešově. Zakladateli kurzů Romanu Válkovi se pěvce podařilo získat poté, co s ním v loňském roce několikrát spolupracoval na provedení Händelova oratoria Saul. Poslechněte si záznam Poledního koncertu.

My jsme Andrease Scholla přímo při výuce navštívili s mikrofonem a přenosovou technikou v rámci Poledního koncertu z Holešova v úterý 11. srpna. Ptali jsme se na podobné workshopy v cizině, srovnávali práci na kurzech se Schollovou pravidelnou výukou v Salcburku a během živě vysílané reportáže nahlédli i do jeho lektorské kuchyně.

Vojtěch Babka natáčí s Andreasem Schollem na masterclass v rámci Letní školy barokní hudby

Vedle Andrease Scholla uslyšíte také reportáž ze zkoušky na závěrečné koncerty holešovské Letní školy, které letos vévodí Johann Sebastian Bach. V dalších vstupech promluví manželé Tereza a Roman Válkovi, houslisté Peter Zajíček a Josef Žák, či sopranistka Kristýna Vylíčilová, která s Andreasem Schollem účinkovala v produkci Händelova Saula, a sem do Holešova přijela na jeho masterclass. I ona nám popíše, jak hodiny s hvězdným kontratenoristou probíhají.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...