Moravia italiana a ANMOEN. Poslechněte si díla italských i současných moravských autorů

3. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Moravia italiana a ANMOEN

Ve středu 3. března patřil Polední koncert na Vltavě projektu souboru ANMOEN. Zazněla díla italských autorů z moravských hudebních sbírek a skladby současných moravských autorů. To vše v podání Jakuba Michla (viola da gamba), Marka Kubáta (teorba), Martina Smutného (cembalo a varhanní pozitiv) a Jaromíra Noska (bas). Uvádí Monika Jägerová.

Čtěte také

Soudobá hudba je dílem členů souboru nebo vznikla přímo na míru interpretům jako De profundis Tomáše Hanzlíka, jejíž vznik inicioval covidový lockdown na jaře roku 2020. Program je rozdělen do tří bloků a jednotlivé skladby propojují improvizované části nazvané Meditatio.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová