Jazzofon: Ink Spots ovlivnili rock’n‘roll

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03180725.jpeg

Ink Spots byla vynikající mužská vokální skupina. Ve 30. a 40. letech se jejich popularita vzdouvala jak plachta ve větru a hnala celý ansámbl kupředu.

Ink Spots se těšili oblibě jak bělošské, tak černošské části publika. V jejich době šlo o docela neobvyklou věc. Nepochybný vliv na tento fakt měly především romantické balady hlavní osobnosti souboru, Billa Kennyho.

Ink Spots začínali v první polovině 30. let v Indianapolis. V roce 1934 přešli do New Yorku a na prosbu Paula Whitemana změnili své jméno z původního "King, Jack, and Jester" na "Four Ink Spots" (Whiteman už dříve spolupracoval s "The King's Jesters"). První nahrávky Ink Spots vznikly v roce 1935 a věhlas tohoto vokálního kvarteta se šířil i mimo New York. Vzestup jejich popularity byl strmý a na špičce se udrželi až do konce 40. let. Jejich pěvecký projev výrazně ovlivnil vokalisty nastupujících stylů "rhythm and blues" a "rock and roll".

Jazzofon nabídne jednak zcela první snímky Ink Spots, ale také řadu stěžejních nahrávek jejich kariéry. Téměř kuriózně působí jejich předehry písní – jsou z 90% jedna jak druhá!