Jaroslav Tafel: Skvělé vyhlídky. Nezapomenutelný Karel Höger v dramatizaci slavného románu Charlese Dickense

19. květen 2024

Osmidílnou rozhlasovou dramatizaci slavného románu Charlese Dickense s Karlem Högerem v hlavní roli poslouchejte online po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Průvodní slovo: Vladimír Fišer
Osoby a obsazení: Pip (Karel Höger), Kovář Joe (Vilém Besser), jeho žena (Karolina Slunéčková), strýček Pumblechook (Zdeněk Dítě), seržant (Jiří Hurta), galejník Magwitch (Felix le Breux), Compeyson (Svatopluk Beneš), Biddy (Jaroslava Pokorná), Greggovic holka (Jiřina Inka Šecová), Greggovic holka (Ivana Rumlová), Greggovic holka (Alena Daňková) a Greggovic holka (Tereza Holečková)
Dramaturgie: Josef Hlavnička
Režie: Josef Henke
Natočeno: 1971

Příběh z viktoriánské Anglie sleduje nelehkou životní pouť sirotka Pipa. Od kluka ve venkovském domě své bezcitné sestry přes opojné postavení londýnského gentlemana až po závěrečné vystřízlivění a zmoudření.

Charles Dickens v díle uplatnil svůj talent velkého vypravěče, jehož příběhy mají bohatý děj, přesnou dávku humoru i vnímavost pro emoční svět svých postav.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.