Jan Herget: Vše dobré i zlé se vám vrátí. Nahlédnutí za kulisy života legendární operní pěvkyně Soni Červené

25. květen 2023

7. května nás ve věku 97 let opustila operní pěvkyně a herečka Soňa Červená. V repríze dokumentu Jana Hergeta si připomeneme její životní filosofii, humor i neochotu dívat se příliš do minulosti a mluvit o sobě.

Pořad je členěn do tří částí podle divadelních představení, ve kterých tehdy vystupovala – Návštěva staré dámy, Zítra se bude? a Věc Makropulos. Poslechněte si portrét, jemuž dominuje operou zušlechtěný hlas s vysoce kultivovanou češtinou, patřící člověku vzdělanému, sebevědomému, vitálnímu, s nezdolným životním optimismem.

autor: jht
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.