Jakou kávu máte rád? Minutová hra Českého rozhlasu získala cenu na mezinárodním festivalu v Anglii

03356900.jpeg
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03356900.jpeg

V pátek skončil v anglickém Canterbury pátý ročník festivalu rozhlasové tvorby UK Radio Drama Festival. Český rozhlas na něm obsadil 3. místo v kategorii Short Forms s minutovou hru Jiřího Jelínka Jakou kávu máte rád?. Krátkou hříčku natočil v roce 2017 režisér Aleš Vrzák. Poslechněte si ji on-line.

Minutovou hru Jakou kávu máte rád? napsal divadelník Jiří Jelínek (*1973) pro silvestrovské vysílání Českého rozhlasu Vltava, které se věnovalo fenoménu kávy, potažmo kavárny. Autor svedl dohromady nesmělého hosta se servírkou, která se zákazníkovi snaží splnit, co mu na očích vidí. Co všechno na nás prozradí naše kávové preference? Hrají Marika Procházková a Luboš Veselý. Zvuková realizace a hudba Filip Veret.

Mezinárodní přehlídka UK Radio Drama Festival se konala ve dnech 18.–22. března. Český rozhlas na ní vedle hry Jiřího Jelínka reprezentovala rozhlasová inscenace Spalovač mrtvol podle novely Ladislava Fukse a minutová hra Ondřeje Davida Slepý les. Jako delegátka Českého rozhlasu se soutěže zúčastnila dramaturgyně Lenka Veverková.

Účinkují: Marika Procházková a Luboš Veselý

Zvuková realizace a hudba: Filip Veret
Dramaturgie: Renata Venclová
Režie: Aleš Vrzák

Natočeno v roce 2017.